Gasztroenterológusaink teljeskörűen tudnak segíteni leletmegbeszélés, e-recept felírás, konzultáció, tanács esetében, online formában. Vizsgálat esetében, személyes viziten is fogadjuk a pácienseket. Endoszkópos beavatkozásokhoz negatív PCR eredmény szükséges, amelyet rendelőnkben el tudunk végezni.
Pácienseink biztonsága érdekében rendelőnk szigorú járványügyi eljárásrendet alkalmaz, erről az alábbi linken tájékozódhat. Tovább >>
A gasztroenterológia az emésztőrendszerrel (a nyelőcső, a gyomor, a vékony- és vastagbél, a máj, a hasnyálmirigy, az epehólyag és -vezeték), valamint annak betegségeivel foglalkozó szakterület. Már enyhe emésztési panaszokkal is érdemes gasztroenterológus segítségét kérni, hiszen a legtöbb tünet mögött könnyen kezelhető problémák állnak. Komolyabb panaszok esetén fontos, hogy ne halogassuk a vizitet, és mielőbb keressünk fel egy szakorvost.
Milyen esetekben forduljunk gasztroenterológhoz?
- gyomorégés, -puffadás
- hasmenés, székrekedés,
- kellemetlen szájszag
- hányás
- tartós étvágytalanság
- nagymértékű fogyás
- nyelési zavarok
- enyhe, erős hasi fájdalom, akár görcsös vagy szúró
- fekete vagy véres széklet
- emésztőszervi panaszokhoz társuló láz
- csomó a hasban
Rendelőnkben elérhető szolgáltatások:
- Fizikális vizsgálat
- Laborvizsgálatok
- Széklet vér teszt
- Kilégzési tesztek (laktóz, laktulóz, fruktóz)
- Calprotectin teszt: székletmintából állapítjuk meg, valóban szükséges-e tükrözés, így elkerülhető, hogy indokolatlanul végezzük el a kellemetlenséggel járó endoszkópos vizsgálatot.
- Endoszkópos vizsgálatok:
- Gasztroszkópia: A gyomortükrözés láthatóvá teszi a gyomor és a nyelőcső, a nyombél, valamint a nyálkahártyák elváltozásait. Segítségével kimutatható a gyomor- és nyombélfekély, a különböző daganatok és polipok.
- Kolonoszkópia: Vastagbéltükrözés során meg tudjuk tekinteni a végbél és a vastagbél teljes hosszát, illetve az azt bélelő nyálkahártya felszínét. A vastagbéltükrözés hatékony szűrési módszer a vastag- és végbélrákok megelőzésében, korai stádiumban történő felfedezésében. A nemzetközi protokoll alapján 50 év felett 10 évente javasoljuk a vizsgálat elvégzését.
Endoszkópos vizsgálatainkat altatásban végezzük aneszteziológus szakorvosaink segítségével, így nem járnak kellemetlenséggel.